Sneaky redirects

ریدایرکت redirect چیست

ریدایرکت redirect به هدایت بازدید کننده به آدرسی متفاوت از آدرس درخواست داده شده میگویند. ریدایرکت redirect کاربردهای مفیدی دارد مثل انتقال سایت از آدرسی به آدرس جدید و یا هدایت کردن آدرسهایی یک محتوای ثابت به یک آدرس برای جلوگیری از تکرار محتوا سایت.
با این حال، ریدارکت redirect برای فریب موتور جستجوگر و بازدید کنندگان انسان هم استفاده میشود و محتوایی که به بازدید کنندگان انسان نشان میدهد متفاوت از محتوایی است که به توسط ربات خزش شده است.

Sneaky redirects چیست

این تغییر مسیر دادن ربات موتور جستجوگران و بازدید کنندگان به محتوایی متفاوت از هم نقض کننده دستور العمل گوگل است و نتیجه آن جریمه سایت خلافکار است. ریدایرکت redirect همانند Cloaking هم ربات جستجوگر هم بازدید کنندگان را فریب میدهد و محتوایی که به ربات جستجوگر نشان داده متفاوت از محتوایی است که به کاربران نشان داده میشود.
sneaky redirects

نمونه استفاده Sneaky redirects :
• نمایش محتوایی به ربات جستجوگر درحالی که کاربران به محتوایی با اختلاف بسیار زیاد با محتوای نمایش برای ربات هدایت میشوند.
• کاربران دسکتاپ یک محتوای معمولی می بینند در حالی که کاربران موبایل به محتوایی کاملا متفاوت هدایت میشوند.
اگر میخواهید از Sneaky redirects استفاده کنید (بنا به دلایل شخصی) و میخواهید گوگل شما را جریمه نکند، از جاوا اسکریپت جهت ریدارکت کردن استفاده کنید. برای مثال اگر شما کاربران سایتتون رو به یک صفحه خاص بعد از لوگین کردن هدایت میکنید. شما میتوانید با استفاده از جاوا اسکریپت اینکار را انجام دهید. اگر از جاوا اسکریپت و یا هر روش دیگر ریدارکت استفاده میکنید توجه داشته باشید که پایبند به دستورالعمل گوگل هستید و قوانین گوگل را نقض نمیکنید.
و همیشه بخاطر داشته باشید که ریداکرت ۳۰۱ بهترین روش برای وقتی است که سایت یا صفحه‌ای از سایت انتقال پیدا کرده است.

منابع:

Sneaky redirects - Webmaster Tools Help
Sneaky redirects
4.2 - 5

نوشته شده توسط تیم سئو قالبفا در تاریخ 14 اکتبر 2014 دسته : تکنیک های سئو کلاه سیاه